PŘIJMEME RECEPČNÍ

Do našeho týmu přijmeme recepční . Více informací na srytr@cordeus.cz

VOLNÁ PRACOVNÍ POZICE – PRACOVIŠTĚ DETOXIKACE

Máte hlubší zkušenosti z oblasti detoxikace, je téma očisty těla vaší vášní, chtěli byste se stát součástí našeho skvělého týmu v centru trvalého zdraví Cordeus a rozvíjet své poslání a odbornost? Baví vás inspirovat druhé a pomáhat jim při detoxikaci? V našem týmu odborníků a terapeutů nabízíme příležitost na pracovišti detoxikace a hydrocolon terapie.

Kalendář akcí

<< Kvě 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Nejbližší akce

Poslední novinky

Zasílání novinek

Novinky a kalendář akcí na Váš email

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Alexandrova technika

Víkendový seminář Davida Moore, učitele Alexandrovy techniky, jejíž hlavní principy využívá i při výuce jógy. David  Je autorem publikace „Smart Yoga: Apply the Alexander Technique to Enhance Your Practice, Prevent Injury, and Increase Body Awareness“ a svoje bohaté zkušenosti nadšeně předává na kurzech a seminářích jak v Austrálii, tak na svých zahraničních cestách po celém světě.

14. – 15. 7. 2018 seminář

10:00 – 17:00 hodin

13. 7. Individuální lekce

Co je Alexandrova technika?

Logická a praktická metoda na změnu neefektivních návyků. Naučí vás používat mysl a tělo efektivnějším způsobem, uvolnit napětí v kloubech, svalech, pomůže od bolestí ramen a zad. Běžné aktivity začnete dělat s menším úsilím. Přestanete se stresovat. Vašemu tělu se velmi uleví.

V čem vám AT zlepší kvalitu života?

• naučí vás pohybu a dýchání s větší lehkostí a menším úsilím

• uvolní chronické napětí a bolest (ramen, zad, krku při sezení)

• zmírňuje stres

• zlepšuje výkon a vystupování – vhodná pro hudebníky, herce, zpěváky, tanečníky, sportovce

• najdete přirozenou pozici na sezení

• ulehčuje těhotenství a porod

• zmírňuje úzkosti a deprese

• léčí syndrom karpálního tunelu

• slouží jako rehabilitace po úrazech

Kdo byl Frederick Matthias Alexander? 

 

Příběh herce, kterého zradil hlas

F. M. Alexander se narodil v Tasmánii v roce 1869. Od mládí tíhl k divadlu a hercem se skutečně stal. Brzy se ovšem začaly objevovat problémy s hlasem, se kterými mu lékaři nedokázali pomoci.

Alexander to nevzdal. Začal cíleně zkoumat sebe sama, aby našel příčinu svých hlasových výpadků. Během recitování pozoroval své tělo v zrcadle. Co dělá špatně? Co jeho tělu škodí?

Po letech experimentování přišel na to, že výpadky jeho hlasivek způsobují drobné pohybové návyky. Při mluvení příliš zatíná krční svaly, zatahuje hlavu dozadu a těžce dýchá.

Tyto zlozvyky se objevovaly v běžných aktivitách.

Alexander začal přemýšlet, jak se jich zbavit. Jak si uvědomit své automatické pohyby, které nemusí tělu úplně prospívat. Postupně přišel na techniku, jak tyto špatné stereotypy změnit. A sestavil psychosomatickou terapii, Alexandrovu techniku. Problémy s hlasem vymizely, zároveň také potíže s dýcháním, stres a tréma.

Se svým objevem, postupně seznámil své herecké kolegy v Austrálii, Londýně i v USA. Mezi jeho klienty patřili G. B. Shaw, Henry Irving, John Dewey, Aldous Huxley, Gerald Heard a další.

Alexander pomáhal lidem s obrnou, s vrozenými vadami, chronickými bolestmi, depresemi atd.
V roce 1931 založil školu Alexandrovy techniky v Londýně.
I dnes je Alexandrova technika oblíbená. Používá ji např. Madonna, Sting a další.

Učitelé AT musí vystudovat tříleté studium na akreditovaných školách Alexander Technique v Anglii, v Německu nebo Austrálii.

Nyní může AT otevřít dveře k lepší fyzické i duševní pohodě i vám.

 O lektorovi

david_moore_ucitel_alexandrovy techniky

David Moore

David Moore absolvoval první kurz pro učitele Alexandrovy techniky, který se uskutečnil v Sydney v roce 1985. Je ředitelem školy AT v Melbourne (School for F.M. Alexander Studies,) kterou v roce 1998 založil a kde vede tříleté kurzy pro učitele AT.
Jógou se David zabýval mnoho let ještě dříve, než začal studovat Alexandrovu techniku. Strávil více než sedm let v Indii a v Thajsku, kde se také věnoval meditaci a studoval jógu pod vedením T. K. V. Desikachara v centru Krishnamacharya Yoga Mandiram. V letech 1991 – 1994 pak studoval Iyengar jógu v Sydney u Martina Jacksona, kde také v roce 1994 absolvoval kurz pro učitele.

David učí Alexandrovu techniku, jejíž hlavní principy využívá i při výuce jógy. Je autorem publikace „Smart Yoga: Apply the Alexander Technique to Enhance Your Practice, Prevent Injury, and Increase Body Awareness“ a svoje bohaté zkušenosti nadšeně předává na kurzech a seminářích jak v Austrálii, tak na svých zahraničních cestách po celém světě.

Další informace

V Praze učí Alexandrovu techniku například Šárka Provazníková a Marko Janicki, kteří Alexandrovu techniku vystudovali ve Velké Británii. Na jejich webových stránkách můžete získat další informace o této mimořádně účinné a zajímavé technice.

 

Máte svého lektora jógy? Je nadšený pro nové věci? Dejte mu vědět o našem workshopu Alexandrovy techniky v Praze 6.

O semináři

14. – 15. 7. 2018 seminář

10:00 – 17:00 hodin

13. 7. Individuální lekce

Cena víkendového semináře 3 500 Kč  při platbě do 15. 5. 2018 

Cena po 15. 5.   4 000 Kč

Seminář bude veden v angličtině s českým překladem podle potřeby. Tlumočení při individuálních lekcích bude rovněž na vyžádání zajištěno.

Možnost ubytování v apartmánu Cordeus za zvýhodněnou cenu 500 Kč/noc. Ubytování nabízíme ve čtyřech dvoulůžkový pokojích, společná kuchyně.

Přihlášky na recepci tel. 251 097 311, 411, info@cordeus.cz

Tento víkendový seminář je určen zejména pro lektory jógy a učitele  Alexandrovy techniky. Vítáni jsou ale i zájemci, kteří cvičí jógu a mají zájem  se v ní zdokonalit a znásobit její pozitivní účinky s využitím Alexandrovy techniky.
Alexander jóga není jen o cvičení na podložce, ale podporuje také rozvoj všímavosti a vědomějšího propojení těla a mysli. Kromě zkoumání a zdokonalování jednotlivých jógových pozic bude práce na semináři zaměřena i na držení těla a běžné pohybové aktivity.

Náplň semináře Alexandrovy techniky v Praze

  • Koordinace a držení těla podle Alexandrovy techniky
  • Modifikace jógových pozic
  • Dýchání a pranayama
  • Prohloubení pozorovacích schopností
  • Meditace
  • Uvolnění proudění energie v těle
  • Identifikace a překonávání návyků
  • Rozvinutí vlastní praxe podle individuálních potřeb