PŘIJMEME RECEPČNÍ

Do našeho týmu přijmeme recepční . Více informací na srytr@cordeus.cz

VOLNÁ PRACOVNÍ POZICE – PRACOVIŠTĚ DETOXIKACE

Máte hlubší zkušenosti z oblasti detoxikace, je téma očisty těla vaší vášní, chtěli byste se stát součástí našeho skvělého týmu v centru trvalého zdraví Cordeus a rozvíjet své poslání a odbornost? Baví vás inspirovat druhé a pomáhat jim při detoxikaci? V našem týmu odborníků a terapeutů nabízíme příležitost na pracovišti detoxikace a hydrocolon terapie.

Kalendář akcí

<< Kvě 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Nejbližší akce

Poslední novinky

Zasílání novinek

Novinky a kalendář akcí na Váš email

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Hluboce relaxační a energetizující procedura a zároveň i zcela neobvyklý zážitek.

Ájurvédská masáž neboli „ Abhyanga“ je jednou ze součástí tradičního očistného, detoxikačního  a revitalizujícího programu nazývaného „pančkarma“. Při ajurvédské masáži je celé tělo rytmicky masírováno za pomocí velkého množství teplého herbálního oleje. Tímto způsobem se odstraňují toxiny z těla a zároveň se uvolňují bloky v celém systému. Při provádění masáže tradičními rytmickými a hluboce relaxačními pohyby se odstraňuje stagnační energie z těla a aktivuje se tzv. „prana“ – vnitřní životní energie stimulující celé tělo, jeho tělesnou vitalitu, energii a sílu. Pravidelné masáže jsou schopny ochránit tělo před negativními účinky, před úzkostí, strachem, vyčerpáním a všemi dysbalancemi, způsobenými poruchou „váty“ ( bolesti hlavy, nespavost, neurotické projevy, únava, nevýkonnost, skleslost…).

V čem ájurvédská masáž pomůže

Díky našemu příliš rychlému životnímu stylu, kdy je všechno pouze o rychlosti, dochází v těle ke zvyšování váty, která následně způsobuje až 60% nemocí. Masáž teplým olejem slouží jako skvělá prevence právě této zvýšené váty. Pomáhá zvyšovat cirkulaci krve v těle a zároveň regulovat krevní oběh (nezvyšuje tlak krve)! Je velmi dobrá pro podporu lymfatického systému a vylučování toxinů, podporuje zvýšení imunity. Působí silně detoxikačně. Důležitá je proto hlavně pro lidi žijící ve větších městech, využít můžete tedy naši ájurvédskou masáž v Praze. Současně vám nabízíme i očistu organismu a hydrocolon terapii. Díky tomu se vaše tělo bude cítit opět plné života a zdraví.

Historie ajurvédské masáže je třeba hledat před mnoha a mnoha staletími, kdy léčitelé uměli svýma rukama doslova zázraky. Masáž jako léčivý a hojivý prostředek byla známa a prováděna již nejstaršími indickými starodávnými léčiteli. Jsme rádi, že vám můžeme představit ájurvédské masáže v Praze.

Kdy je vhodná Ájurvédská masáž

 • Inbalance váty – při psychosomatických problémech tělo versus hlava
 • Deprese a syndrom vyhoření
 • Revmatické, artritické problémy
 • Alergie – celkově velmi pomáhá
 • Pomáhá zvyšovat podíl železa v krvi a tím odstraňovat anémii
 • Posiluje imunitní systém
 • Regeneruje tělo po jakékoliv fyzické práci
 • Pomáhá zpomalovat proces stárnutí !!!
 • Odstraňuje toxiny a uvolňuje bloky v těle
 • Pomáhá při problémech se spaním
 • Pomáhá harmonizovat hormonální systém
 • Dodává energii, posiluje tělo
 • Skvělá pro maminky po porodu (pro maminku i dítě)
 • Na regeneraci kloubů (vhodná při všech degenerativních onemocněních kloubů a také u roztroušené sklerózy)

 Kdy není vhodná Ájurvédskou masáž

Pokud máte akutní chorobu, zvýšenou teplotu, berete antibiotika.

Nedoporučuje se ani u vážně nemocných jedinců (například rakovina, pooperační stavy, diabetes) a v době těhotenství.

Jaký používáme olej?

Ájurvédské oleje mají vyživující a zároveň čistící účinky na kůži, tkáně i klouby. Při pravidelném používání velmi dobře podporují funkce látkové výměny a vylučování toxinů, hromadících se v těle. Základem je sezamový olej, za studena lisovaný, někdy v kombinaci s bylinami pro maximální efekt. Prohřívají tělo a optimálně povzbuzují látkovou výměnu.

Co doporučujeme po masáži?

Po ájurvédské masáži je optimální aplikovat suché teplo či páru (u nás můžete zajít např. do finské sauny). Teplo otevírá kožní póry, olej tak proniká mnohem hlouběji a tím dochází k účinnému vyloučení toxinů – tedy k detoxikaci.  Pokud nemáte možnost sauny, určitě je nutné absolvovat horkou sprchu nebo koupel, aby se tělo zbavilo toxinů vyplavených masáží. Olej nechte působit nejméně 30 minut na pokožce.

Abhyanga tedy povzbuzuje celé tělo, aktivuje životní energii, podporuje kvalitní spánek, zlepšuje kvalitu pokožky, svým celkovým působením na lidský organismus podporuje celkovou stabilitu organismu resp. každého člověka. Tradiční ajurvédská masáž je obřad. Je dobré si na ni vyhradit aspoň 2 hodiny. Po nich odcházíte provoněni, odpočinuti, báječně uvolněni a s čistou hlavou.