PŘIJMEME RECEPČNÍ

Do našeho týmu přijmeme recepční . Více informací na srytr@cordeus.cz

VOLNÁ PRACOVNÍ POZICE – PRACOVIŠTĚ DETOXIKACE

Máte hlubší zkušenosti z oblasti detoxikace, je téma očisty těla vaší vášní, chtěli byste se stát součástí našeho skvělého týmu v centru trvalého zdraví Cordeus a rozvíjet své poslání a odbornost? Baví vás inspirovat druhé a pomáhat jim při detoxikaci? V našem týmu odborníků a terapeutů nabízíme příležitost na pracovišti detoxikace a hydrocolon terapie.

Kalendář akcí

<< Kvě 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Nejbližší akce

Poslední novinky

Zasílání novinek

Novinky a kalendář akcí na Váš email

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Kraniosakrální terapie (CST)

Znáte ten pocit, když nějaká stránka vaší bytosti nefunguje tak, jak má? Když je váš organismus těžkopádný, pochroumaný, vaše psychika skřípnutá a emoce jako by zapomněly, že existuje také radost, štěstí a zdravé sebevědomí? Hledáte příčinu, která zjevně není zjevná? Pak se pravděpodobně jedná o zablokování na úrovni fyzické či psychické složky těla, které se vzájemně velmi intenzivně ovlivňují.

Každá rána, ať už fyzická nebo duševní zanechává v našem těle stopy. Aniž bychom si to uvědomovali, traumata, zranění, nezpracované zážitky z minulosti si tělo pamatuje a ukládá. Časem se pak projevují jako bloky, které brání volnému toku energie. Na fyzické úrovni se mohou projevit jako bolest, na psychické úrovni jako zádrhel v sebe projevování, například hyperaktivita u dětí, úzkostné stavy, neprůbojnost, malá sebedůvěra a podobně.

Terapeutická metoda, která pracuje s tělem, konkrétně s kostmi, tkáněmi, tělními tekutinami a bioenergií. I když se zaměřuje na tělesný systém člověka, ve výsledku působí i na úrovni duševní a psychické, neboť při zpracovávání tělesných blokací se zároveň vylaďuje i duševní oblast. Kraniosakrální biodynamika vychází z osteopatie, tedy systému, který se snaží léčit mechanické poruchy kosterní soustavy. Kořeny této metody ale sahají hluboko ke starým kulturám.

Kraniosakrální systém

Systém mezi craniem (lebkou) a sacrem (kostí křížovou) se vyznačuje pulzací mozkomíšního moku a velmi jemným pohybem kostí v tekutinách, nazývaným „Dech života“ ( primární respirace) , který ovlivňuje lidskou bytost. Orientuje se na vnímání základní životní síly, využívá samoregulační schopnosti organismu.

Primární respiraci lze přirovnat k přílivu a odlivu, jemnému rytmickému pohybu, neustále probíhajícímu v našem těle na několika úrovních. Pokud tomuto primárnímu dýchání těla vstoupí do cesty překážky v podobě stresových zážitků, nezpracovaných napětí z minulosti, prenatálních nebo dětských traumat, rodinných disharmonií, úrazů či nemocí, vytvoří se v těle jakýsi „uzel“, staženost v nervovém systému, ve strukturách, tkáních i tekutinách a projevy primární respirace jsou na jisté úrovni omezeny.

I přestože je vlivem těchto událostí proudění energie více nebo méně omezeno, pod povrchem těchto stagnací se skrývá celistvé zdraví, dynamický klid, jednota a esence života, „matrice zdraví“.

Kraniosakrální biodynamika se zaměřuje na zviditelnění matrice zdraví a napojení systému člověka na původní esenci, čímž se bloky začnou rozpouštět, vyplavovat z těla a odcházet.

 

Průběh ošetření

kranio2 kranio58

Vlastní ošetření se odehrává vleže na masážním lehátku, v některých případech lze ošetření provádět i vsedě. Klient zůstává oblečený, zaujímá polohu, v níž se cítí příjemně a pohodlně. Terapeut usedne na židli a po krátkém ztišení pokládá zlehka ruce na části těla klienta.

Prvními doteky se terapeut naladí na klienta a začne vnímat rytmus jeho primární respirace. Po chvilce začne tělo reagovat, klient může cítit drobné mimovolné pohyby, teplo, rozdíly mezi pravou a levou polovinou těla, může se objevit citlivost v místech starých zranění, v zablokovaných částech těla apod. Během ošetření se mohou objevovat vzpomínky a postupně se odkrývají staré bloky. Terapeut cítí reakce klientova těla a nechává se vést. Celá terapie je pro klienta velice příjemná a probíhá v hlubokém uvolnění.

Dochází k harmonizaci těla. Tělo si samo říká a určuje, které téma chce zpracovávat a jaké struktuře a části je potřeba v daný moment věnovat pozornost. Často se z těla klienta vybíjejí různá stará napětí, odcházejí mnoho let zadržovaná nezpracovaná traumata a zranění z konkrétních tělesných struktur či přetlak uvězněný v nervovém systému.

Ošetření trvá 1,5 hodiny.

Proč absolvovat kraniosakrální terapii

 • Probourání starých blokací na fyzické i psychické úrovni
 • Vyladění sama na sebe
 • Pomoc při léčení úrazu a odstraňování jeho následků
 • Doplňující podpůrná léčba po operacích a nehodách
 • Rozpuštění emocionálních a fyzických šoků
 • Migrény
 • Bolesti zad, degenerativní změny páteře a kloubů
 • Problémy s čelistmi, dutinami, dysfunkce v oblasti ušní, nosní a oční
 • Příprava na porod
 • Problémy po traumatickém porodu
 • Následování moudrosti těla u fyzických i psychických potíží
 • Postupné odkrývání bloků
 • Vylaďování k harmonii a duševní pohodě
 • Uvolňování psychického napětí a stresu

Počet ošetření je individuální, v některých případech je potřeba ze začátku docházet jednou týdně, intervaly se postupně prodlužují, někdy postačí návštěva u terapeuta jednou za měsíc nebo i v delších odstupech.

 

Vyzkoušeli jsme

hanka v - web Terapie byla velice příjemná, uvolňující a zvláštní. Lenka poznala přesně místa, kde je problém. Cítila jsem proudění energie, teplo, různá „zacukání“ a různé bolístky, které se mi čas od času objevují. Mé tělo ukázalo na všechny. Dokonce i na koleno, které jsem si kdysi zranila při volejbale a dnes s ním nemám žádný vědomý problém. Lenka cítila, že jí tam mé tělo vede. Poznala, kde mě bolí záda – pouze dotykem, místa, kam proudí málo energie, i to, že se soustředím hlavně na psychické „uzly“. Během ošetřování se mi objevovaly vzpomínky z dětství, ale ne nijak traumatické, v jednu chvíli jsem téměř usnula. Je příjemné nic nevysvětlovat, nic neukazovat, na nic si neztěžovat a plně důvěřovat terapeutovi, který si s vaším tělem povídá sám na úrovni, které ani nemusíte rozumět.  Cítím se skvěle a určitě doporučuji!

Hanka

Zkušenost s KST paní Blanky

„Především chci říci, že jsem psychosomatik. Stačí mi vidět bílý plášť a již mi stoupá můj jinak velmi nízký tlak, cholesterol i cukr. vše se posléze vrátí do normálu. nemluvě o tom, když mi mají brát krev, žíly se uzavřou a krev musí ze mne pomalu pumpovat. Asi největší problém mi způsobují psychické bloky, které se po letech projevily na stavu páteře, což je má slabá stránka. Jsem introvert, byť pozitivně laděný, snažící se všem pomoci, vyjít vstříc, vytvářející harmonické prostředí a trpící dysfunkcí vztahů. A pak ta nemohoucnost vytváří v mém těle bloky. Abych našla rovnováhu, zbavila se obav a neschopnosti řešit neřešitelné, vyzkoušela jsem řadu zerapií – reiki, EFT a další, až teprve v Cordeu jsem narazila na kraniosakrální terapii, a tak jsem se objednala. A musím říci, že po několika sezeních (či spíše leženích) se cítím lépe, a již se netrápím záležitostmi, které nemohu osobně vyřešit, či ovlivnit. Cítím se lépe fyzicky i psychicky, jsem vyrovnanější. Navíc je tato terapie velmi příjemná a přináší ihned uvolnění po všech stránkách a tak i postupné vymizení bloků, které každý z nás nashromáždí, byť to ani netuší. A jakmile toto nastane, tělo se odblokuje, hned je jeden zdravější a odolnější a bílé pláště nemusí vyhledávat (jen kvůli prevenci). Terapeutka ihned pozná, kde je problém, ani jí nic říkat nemusíte. A začne pracovat na jeho odstranění. Většinou za jedno sezení to nejde, ale ten výsledek…svět je hned lepší a sluníčko svítí i za mraky.

Praha 25. 1. 2015, paní Blanka 

Terapii provádí Lenka Peslová

Objednat se můžete na recepci 251 097 311, 411 – info@cordeus.cz