Kalendář akcí

<< Led 2019 >>
PÚSČPSN
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Nejbližší akce

Poslední novinky

Zasílání novinek

Novinky a kalendář akcí na Váš email

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Reiki je životadárná energie vesmíru, kterou lidé pod různými názvy užívají k léčení od věků.

Jemné a hluboké uzdravení těla i duše. Načerpejte nových sil, nechte na sebe působit krásnou energii, ponořeni do tónů příjemné hudby.

Co je Reiki?

Usui Shiki Ryoho Reiki je tradiční metoda, kterou na svět přivedl Dr. Mikao Usui v Japonsku roku 1922. Od té doby prošla menšími proměnami. Nicméně původ práce s energií, na kterém je Reiki založeno, sahá do hluboké minulosti lidského společenství a bylo objeveno právě díky usilovné práci Dr. Usuiho v Tibetu ve starých indických rukopisech.

Reiki je neomezená životadárná energie proudící, nejen k terapeutovi, od zdroje, který ji velmi rád poskytuje všem bytostem. Terapeut je tedy člověk, který se naučil energii intenzivně přijímat a předávat dál za účelem pomoci. Reiki je neinvazivní síla, kterou se nelze „předávkovat“.

Velmi účinně pomáhá při prevenci civilizačních chorob a velmi dobře učí tělo vyrovnávat se s jakoukoliv disharmonií samo a bez použití klasické medicíny a jiných doplňků. Je možné díky této práci objevit ložiska možných zdravotních obtíží, avšak není primárně určeno k řešení vážných zdravotních komplikací.

Dobře pracuje s dechem, vodou a ohněm v těle, které umí ideálně usměrnit.

S Reiki je možné pracovat i dálkově na podpoření účinku jednotlivých terapií.

Funguje i jako masáž a ačkoliv při terapii nedochází k fyzickému kontaktu, je tato masáž často vnímána i po fyzické stránce. Velmi dobře pomáhá zatížené či narušené nervové soustavě.

Reiki se používá k čištění míst, která člověk obývá, nebo která si to zasluhují a prospívá též dobře zvířatům a neživým věcem. Je velmi vhodná pro děti.

Především Reiki oživuje samoléčebné procesy těla a Duše, dodává sebedůvěru, zvyšuje intuici a pomáhá nést odpovědnost za vlastní duševní a fyzické zdraví.

Kde Reiki pomáhá?

  • Harmonizuje naší bytost jako takovou – Reiki se doporučuje jako podpůrná pomoc při všech obtížích – jakékoliv fyzické nemocnění, zranění, psychická nerovnováha.
  • Pomáhá i zcela zdravému člověku – pomáhá nám propojit se sebou samým, pocítit sebe jako součást něčeho mnohem většího, dává nám procítit smysl života, zjasňuje směr naší cesty.
  • Výborná podpora při zvýšené zátěži fyzické i psychické – zkouškové období, stres v práci, zvýšená fyzická námaha, celková únava
  • Harmonizuje celý energetický systém člověka
  • Harmonizuje zvířata, rostliny, kameny, vodu, potraviny, prostory, léky
  • Harmonizuje situace – minulé, přítomné, nebo budoucí

Jak probíhá ošetření reiki

Klient je ve stavu relaxace, prohlubuje se dýchání a organismus se přepíná do hluboké regenerace – tak dokážete energii Reiki dokonale přijmout. Nejlépe, když se jen položíte a bez pocitu očekávání si užijete péči, kterou vám terapeut předává.

Po ošetření se cítíte příjemně uvolnění, často vnímáte pocity klidu a jednoty, radosti a lehkosti bytí. Stává se, že vám náhle „blýskne“ a vy nacházíte řešení problémů, s kterými jste si dlouho lámali hlavu….

Ošetření pomocí Reiki lze tedy chápat jako komplexní proces, který jemně a nenásilně ovlivňuje, přímo, či nepřímo vše, co se nám v životě děje.
Reiki dodá potřebnou sílu a energii. Je skvělým přípravným ošetřením pro další práci, neboť pomůže zklidnit, získat potřebnou sílu a naladit se na svůj vnitřní hlas. Často se stává, že si v průběhu ošetření klient uvědomí nové a mnohdy klíčové souvislosti tématu, který řeší. Tím se práce dalšími technikami zkrátí a zefektivní.