PŘIJMEME RECEPČNÍ

Do našeho týmu přijmeme recepční . Více informací na srytr@cordeus.cz

VOLNÁ PRACOVNÍ POZICE – PRACOVIŠTĚ DETOXIKACE

Máte hlubší zkušenosti z oblasti detoxikace, je téma očisty těla vaší vášní, chtěli byste se stát součástí našeho skvělého týmu v centru trvalého zdraví Cordeus a rozvíjet své poslání a odbornost? Baví vás inspirovat druhé a pomáhat jim při detoxikaci? V našem týmu odborníků a terapeutů nabízíme příležitost na pracovišti detoxikace a hydrocolon terapie.

Kalendář akcí

<< Kvě 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Nejbližší akce

Poslední novinky

Zasílání novinek

Novinky a kalendář akcí na Váš email

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Ing. Jiří Wolf

„Regresní terapie je prastará metoda léčení tělesna i duševna, kterou v naší zemi rozšířil Ing. Andrej Dragomirecký. Technika regresní terapie spočívá v postupném odhalování a zpracovávání traumatických zážitků, které se v jedinci hromadí v průběhu jeho jedinečné existence. Zpracovávání spočívá především v odstraňování všech možných typů bolestí jak fyzických tak duševních.

Postupným odhalováním a zpracováváním nahromaděných potíží dochází jedinec k příčině vzniku jeho problému. Ta je rovněž zpracována, čímž by měla být v podstatě odstraněna. Pravdou však zůstává, že bez přičinění klienta a touhy změnit své postoje jsou výsledky terapie pomíjivé, stejně jako může být pomíjivá i touha klienta nalézt klid a dobrat se k alespoň částečné pravdě.

Cílem je tedy pochopit a odstranit vlastní nahromaděné potíže, které se mohou prakticky projevit i za velmi dlouhou dobu po vzniku jejich příčiny.“

Metoda je založena na fungování základních psychických mechanismů jako je paměť a asociační procesy. Kromě svých léčebných účinků nabízí rovněž možnost nahlédnout do širších souvislostí života a existence vůbec. Může poskytnout zcela nový pohled na situace, ve kterých se nacházíme a přinést vysvětlení našich problémů v širších souvislostech. Vzhledem ke skutečnosti, že se tento alternativní způsob léčení stal trnem v oku jednotlivých odborných sekcí, a to zejména v psychiatrickém zdravotnictví, kde léčba založená na medikaci, téměř znemožnila skutečnou práci jedince na sobě samém, fungují regresní terapeuté pouze soukromě.

Oblasti potíží, kterými se regresní terapie zabývá

Hlubinnou abreaktivní psychoterapií je možné řešit problémy, jejichž příčina je skryta v podobě traumatu prožitého vědomě či nevědomě v minulosti, a který se může projevovat v různých modifikacích. Potvrzuje se, že v případech, kde problémy nemají vážnější organickou příčinu, je regresní terapie velice účinná.

Regrese může pomoci při

  • chronických bolestech
  • poúrazové rehabilitaci či pooperačních stavech
  • neurózách (strach, fobie, úzkost nebo panické stavy atd.)
  • vztahových problémech
  • psychosomatických potížích
  • problémech s nadváhou

Délka terapie a sezení

Doba terapie je individuální, zpravidla trvá jedno sezení 2 až 3 hodiny, ale řeší-li se potíže vážnějšího charakteru, může se protáhnout i o několik hodin déle. Proto je lepší počítat v den terapie s časovou rezervou. Celková délka terapie je velmi individuální. Za prvé záleží na závažnosti potíží, které klient má a za druhé na jeho osobnostních dispozicích.

Bezpečnost metody a její možná rizika

Metoda regrese, pokud je správně vedena, je naprosto bezpečná – klient je během terapie při plném vědomí a po sezení se cítí dobře a uvolněně. Je-li metoda aplikována správně a důsledně, přináší velmi dobré výsledky, které mohou být znatelné již po poměrně krátké době. Ze strany klienta je velmi důležitý důkladný výběr kvalitního terapeuta.

Volba vhodné terapie a kvalitního terapeuta

Vzhledem k obrovskému množství psychologických směrů a na jejich základě vzniklých terapií je velmi těžké se zorientovat. Občas nezbývá než podstoupit více alternativ a vybrat si, která je pro každého člověka ta nejlepší. Důležité je, nenechat se odradit neúspěchem při špatné volbě terapeutické metody či nekvalitního terapeuta, protože každému jednoduše vyhovuje něco jiného.

Více informací o této terapii a objednávky osobně u Ing. Jiřího Wolfa

E-mail: wolf@cordeus.cz

Telefon: +420 603874983, +420 251097400

Ing. Jiří Wolf

Ing. Jiří Wolf

V úvodu použita citace od Mgr. Klára Hanzalová, www.psychoterapeuticke-sluzby.cz