Provozní doba VELIKONOCE

Vážení klienti, v období Velikonoc máme ZAVŘENO: 19.4.-22.4.2019

PŘIJMEME RECEPČNÍ

Do našeho týmu přijmeme recepční . Více informací na srytr@cordeus.cz

VOLNÁ PRACOVNÍ POZICE – PRACOVIŠTĚ DETOXIKACE

Máte hlubší zkušenosti z oblasti detoxikace, je téma očisty těla vaší vášní, chtěli byste se stát součástí našeho skvělého týmu v centru trvalého zdraví Cordeus a rozvíjet své poslání a odbornost? Baví vás inspirovat druhé a pomáhat jim při detoxikaci? V našem týmu odborníků a terapeutů nabízíme příležitost na pracovišti detoxikace a hydrocolon terapie.

VIŘÍVKA MIMO PROVOZ

Vážení klienti, velmi se omlouváme, ale v současné době je vířivka mimo provoz z důvodu technické poruchy.

Kalendář akcí

<< Dub 2019 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Nejbližší akce

Poslední novinky

Zasílání novinek

Novinky a kalendář akcí na Váš email

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Detoxikační metoda doktorky Mary Staggs na bázi elektrolytické koupele zlepšuje mikrocirkulaci krve. Tím se zlepšuje zásobování těla živinami a nastartuje detoxikace a samoléčivé procesy v těle. Přístroj Mary Staggs Detox napomáhá optimalizaci záporného potenciálu a uvádí lidský organismus do ideální bioenergetické rovnováhy.

Hlavní přínos metody Mary Staggs Detox

Aktivuje v organismu přirozený autodetoxikační systém a umožňuje mu vyrovnávat a obnovovat základní energetické úrovně. Detoxikační přístroj Mary Staggs Detox v principu umožňuje, aby se tělo detoxikovalo samo.

Jak iontová detoxikační kúra prospívá lidskému zdraví?

Pravidelné detoxikační koupele podporují přirozené tělesné dekontaminační procesy, snižují množství škodlivých metabolitů a  kyselost organismu, kterou lze měřit například pomocí lakmusového papírku ponořeného do moči. Většina lidí pozná výhody a účinky hned napoprvé. Lidé často popisují pocity blaha, vyrovnanosti, povznesení, jasnosti myšlení, zlepšenou pohyblivost a lepší spánek.

krev1

Krev před použitím přístroje Mary Staggs detox

krev

Krev po detoxikační kůře

Jak funguje Mary Staggs Detox?

Migrací iontů v ionizovaném elektrolytickém roztoku vznikne ve vaničce velmi slabý elektrický proud. Vytváří se elektromagnetické pole, které stimuluje reflexní zóny nohou nebo rukou. Tyto stimuly se postupně předávají tělesnými tekutinami všem orgánům. Chodidla a ruce obsahují spoustu pórů, mazových žláz, nervových zakončení a reflexních bodů. Mazové žlázy jsou těsně spojeny se sítí jemných kapilár, které šíří informace do celého těla. Toto bioenergetické proudění stimuluje mikrocirkulaci, odstraňuje energetické bloky a podporuje činnost měkkých tkání, tělesných orgánů a systémů.

S čím Mary Staggs může pomoci?

 • Poruchy krevního oběhu
 • Zánět žil
 • Celulitida
 • Artritida a bolesti kloubů
 • Při špatném trávení
 • Při acidóze (překyselení organismu)
 • Alergie
 • Migrény
 • Špatná funkce jater a ledvin
 • Chronická únava
 • Roztroušená skleróza
 • Infekce močových cest
 • Ženské problémy
 • Respirační potíže
 • Stres
 • Nastupující chřipka…

KONTRAINDIKACE

 • Užívání léků, které udržují základní životní funkce.
 • Implantát na baterie (např. kardiostimulátor)
 • Epilepsie
 • Kovový implantát na části těla, která se ponořuje do lázně.
 • Lidé s transplantovanými orgány nebo bypassem – kvůli lékům na potlačení odmítavé reakce organismu.
 • Těhotenství
 • Hemofílie
 • Akutní stavy při postižení mozku, včetně Alzheimera, poškozeném očním pozadí, úrazech krční páteře, vyhřezlých ploténkách, tuberkulóze, opakovaně přechozených zápalech plic, rakovině, vážných vředových onemocněních žaludku a dvanácterníku, koliky (žlučníku, lednin, střev), vyoperované ženské pohlavní orgány, vyoperovaná prostata, trombózy, křečové žíly (nebezpečí embólie)

 

Je detoxikace bezpečná?

Detoxikaci není nebezpečná, protože pracuje s velmi nízkými elektrickými proudy. Před zahájením terapie se terapeut vždy ujistí, že klient nemá žádné kontraindikace.

Co je třeba udělat před samotnou koupelí?

Stačí si jen sundat boty a relaxovat s nohama ponořenýma v teplé vodě. Je dobře vypít na začátku jednu až dvě sklenice vody, což velmi podporuje detoxikační proces.

Doporučuje se odložit velké šperky, náušnice, klíče, mobil nebo elektronické přístroje, protože by mohly narušovat bioelektrické pole. Tyto předměty vysílají magnetické nebo rádiové vlny, byť jsou třeba velmi slabé. Čím je pole okolo lidského organismu čistší, tím lépe pro úspěšný průběh detoxikace.

mary_staggsProč se přidává do vody sůl?

Sůl zlepšuje vodivost vody, což umožňuje optimální fungování elektrolytické mřížky. Přístroj Mary Staggs Detox je vybaven čidlem, které průběh detoxikace automaticky přeruší, je-li překročena optimální koncentrace soli, což je velmi důležité z hlediska správného průběhu elektrolýzy.

Může se iontová detoxikace stát hlavní léčebnou metodou?

Může, ovšem zároveň s ní lze velmi dobře doplňovat jiné terapeutické metody, například reflexní terapii, homeopatii, fytoterapii nebo i běžnou alopatickou medicínu.

Proč se voda ve vaničce během detoxikace zbarví? 

V počátečních fázích výzkumu si Dr. Mary Staggs myslela, že zbarvení vody odpovídá tělesným tekutinám, například moči, žluči, krvi, ba dokonce některým druhům tuků. Když ale vodu ve vaničce podrobila biochemické analýze, objevila v ní pouze síran železnatý. Přítomnost albuminu, nárůst sodíku, draslíku, močoviny, bilirubinu, cukrů nebo jiných látek se nepodařilo prokázat. Zbarvení vody je rovněž ovlivněno celkovým stavem lidského organismu, jeho podkožními podmínkami, prouděním krve ve vlásečnicích a dalšími vnitřními faktory, které mohou působit prostřednictvím kůže, našeho největšího orgánu. Chemické reakce, které probíhají ve vodě, jsou ovlivněny i teplotou samotné vodní lázně a tělesnou teplotou. Někdy voda obsahuje mastné skvrny, protože se z lymfatického systému uvolňují drobounké částečky tuku, které pak plavou na hladině.

Jak dlouho probíhá běžná detoxikační koupel a kolik léčebných koupelí je třeba absolvovat?

Běžná detoxikační koupel u zdravého dospělého člověka trvá 20 – 30 minut.V závislosti na zdravotním stavu se doporučuje zdravým dospělým alespoň 5 až 20 koupelí po 20 – 30 minutách. V prvním měsíci terapie by měli zdraví dospělí absolvovat alespoň šest koupelí. Potom se o jejich počtu a frekvenci rozhoduje na základě individuálního stavu.

Ing. Jiří Wolf

Ing. Jiří Wolf

Lidé by ovšem neměli podstupovat více než jednu koupel obden, aby jejich organismus měl dost času na integraci bioenergetického pole a nebyl nadměrně stimulován. U nemocných lidí a dětí nad 12 let se doba a počet koupelí odvozuje z jejich tělesné váhy a konstituce, správné dávkování doporučí terapeut.

Pro akutní stav nemocí se doporučuje používat MSD 3x týdně, Po, St, Pá po dobu minimálně dvou týdnů.

Povídali jsme si s Ing. Jiřím Wolfem, ředitelem Centra trvalého zdraví Cordeus