Kalendář akcí

<< Jan 2017 >>
púsčpsn
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Nejbližší akce

Poslední novinky

Zasílání novinek

web_shutterstock_1156188551791

Báječné kurzy plavání pro děti ve věku 6 měsíců – 3 roky!

Plavání kojenců, miminek a batolat probíhá v krásném, moderním prostředí v Praze 6. Bazén je útulný a splňuje všechny hygienické normy. Kurzy probíhají pod odborným vedením akreditovaných lektorek.

PRO INFORMACE O ZÁPISECH KLIKNĚTE ZDE…

Plavání miminek od 6 měsíců do 3 let je činnost ve vodě spojená  především s hrou. Pomocí her,  říkanek, písniček, mazlením,  hlazením a milým úsměvem je dítě vraceno do vodního  prostředí, které mu bylo blízké v době života v bříšku maminky. Plavání kojenců je velmi prospěšná a krásná činnost. Přináší totiž radost dětem  i rodičům. Při této pohybové aktivitě dítko velmi intenzivně vnímá přítomnost rodiče s vědomím, že se na něj může plně spolehnout. Tyto pocity, podporované těsným tělesným  vzájemným  kontaktem vytvářejí pevný vztah důvěry a  respektu. Naše plavání kojenců v Praze 6 je ideální především pro rodiče žijící v blízkosti našeho centra.

web_shutterstock_107652272 (1)1762

Díky plavání kojenců v Praze budou děti vodu milovat

Děti se přirozenou a hravou formou postupně učí  základním plaveckým dovednostem, které musí zvládnout  každý, kdo se chce naučit plavat. Naučí se splývat v poloze na  zádech i na bříšku, vydechovat do vody, skákat, s úsměvem se  potápět a orientovat pod vodou. Především však získají cit pro  vodu, který je důležitý pro samotný pohyb ve vodě a  nezbytným předpokladem pro pozdější výuku plavání. Plavání kojenců Praha není pro děti nijak náročně a bude je určitě bavit!

Zdraví a  přirozený vývoj dítěte je jedním z hlavních cílů tohoto plavání.  Děti při pobytu ve vodě uvolňují přetížené svaly a používají  svalové skupiny, které běžně nezapojují. 

Kde najít plavání kojenců Praha?

Plaveme v hezkém, moderním prostředí, bazén je útulný a  splňuje všechny hygienické normy. Najdete zde jiskrnou,  čistou a velice příjemně teplou vodu, která je vytemperována  až na 30°C, upravena ozonizací a  částečnou chlorací.  Při  výuce je možné navíc využít i vířivou vanu o teplotě vody 36 – 37°C,  na kterou se děti obvykle těší nejvíce. Samozřejmostí je  prakticky vybavená aklimatizační místnost, sloužící   k přebalení a nakrmení dětí, odpočinku, hře a vzájemné  výměně zkušeností  či příjemná restaurace, jejíž součástí je mini také dětský koutek. Přes léto lze využívat posezení na terase  s překrásným výhledem na Prahu – venkovní dětský koutek je  rovněž k dispozici.

TIP

Některé zdravotní  pojišťovny již pochopily význam kojeneckého plavání a  poskytují rodičům příspěvek na uhrazení kurzovného plavání  plavání kojenců v Praze..

Význam plavání kojenců s rodiči

Plavání rodičů s dětmi je jediná vhodná pohybová aktivita pro děti již od šestinedělí (domácí  vaničkování). Kurzy plavání kojenců pomáhají např. v psychomotorickém vývoji batolat, kojenců i  starších dětí. Rovněž mají kladný vliv na zdraví, otužování, dýchání, podpůrný aparát, trávení a  spánek dítěte. Výzkumy prokázaly, že pobyt malých dětí  ve vodě má také stimulující  efekt na zvýšení koncentrace, pozornosti a jejich vnímacích schopností. Mimo zdravotní aspekty  utužuje vztah a důvěru dítěte k rodiči.

Společné plavání rodičů s dítětem přináší

 • prohloubení vzájemného porozumění a citové vazby  mezi rodičem a dítětem
 • fyzické otužení organismu – plavající děti jsou v  porovnání s dětmi, které neplavou prokazatelně otužilejší a zdravější
 • podporu psychomotorického vývoje
 • rozvoj rovnováhy, koordinace pohybů a orientačních  schopností dítěte
 • význam pro záchranu života – pokud dítě, které  pravidelně plave, spadne do vody, reaguje  většinou klidně a nenastává šoková reakce
 • zpestření denního režimu rodičů i dětí
 • podporu trávení a spánku dítěte
 • přípravu na vstup do kolektivu – děti si postupně a nenásilně zvykají na kolektiv dětí a lidí kolem  sebe
 • dítě se učí spolupracovat, soustředit, je bystřejší
 • kojeneckým „plaváním“ dosahujeme v kombinaci s rehabilitací velmi dobrých výsledků i  při léčení tělesně postižených miminek s lehkými odchylkami neuropsychického vývoje  nebo lehkými mozkovými dysfunkcemi  či s chronickým onemocněním horních cest  dýchacích

Kdy začít s plaváním kojenců a proč?

S plaváním kojenců je nejlepší začít hned od narození (domácí vaničkování), kdy je dítě na vodu přirozeně adaptováno a nemá z ní  strach. Dítě je ve vodě nadlehčováno, tím se daleko snadněji pohybuje a lépe rozvíjí. Rodiče  získají včas cenné informace v oblasti správné manipulace s dítětem a jeho psychomotorického  vývoje. V případě, že nemáte možnost začít domácím vaničkováním, je ideální začínat kolem  6.měsíce. V prvním roce dítě prochází nejbouřlivějším vývojem a první dny, týdny, měsíce a roky  života jsou nejdůležitějším obdobím v životě člověka, kdy se formuje základ citů, vztahů a  návyků. Chvíle strávené s dětmi jsou ty nejpříjemnější. Radost a smích dětí jsou tou největší  odměnou pro rodiče. V našich kurzech se snažíme  vytvořit příjemné chvíle strávené hraním a učením ve  vodním prostředí spolu s rodiči. V každé lekci plavání si  hravou formou děti zacvičí, zadovádí a naučí se novým  věcem a plaveckým dovednostem. Hlavním cílem našich  kurzů je vybudovat u kojenců, batolat a předškoláků kladný vztah k vodě, naučit se formou her potápět,  skákat do vody a základy plavání. Pohyb ve vodě je  doprovázen  říkankami, básničkami a písničkami, které  děti i rodiče motivují k lepším plaveckým výkonům.

 Kdy otevíráme kurzy plavání kojenců Praha 6

 • podzimní (září – prosinec)
 • zimní (leden – březen)
 • jarní (duben – červen)
 • letní prázdninové (červenec – srpen)

Zápisy do těchto kurzů probíhají min. 2 měsíce před zahájením dalšího kurzu. Vzhledem k vysokému zájmu o tyto kurzy doporučujeme tedy přijít s dostatečným předstihem…

web_shutterstock_133739033 (1)41

Plavání kojenců, plavání miminek, plavání batolat, plavání předškolních dětí

Jak udržujeme vodu v bazénu, aby byla pro miminka příjemná a bezpečná?

Partnerský web emimino.cz