Provozní doba VELIKONOCE

Vážení klienti, v období Velikonoc máme ZAVŘENO: 19.4.-22.4.2019

PŘIJMEME RECEPČNÍ

Do našeho týmu přijmeme recepční . Více informací na srytr@cordeus.cz

VOLNÁ PRACOVNÍ POZICE – PRACOVIŠTĚ DETOXIKACE

Máte hlubší zkušenosti z oblasti detoxikace, je téma očisty těla vaší vášní, chtěli byste se stát součástí našeho skvělého týmu v centru trvalého zdraví Cordeus a rozvíjet své poslání a odbornost? Baví vás inspirovat druhé a pomáhat jim při detoxikaci? V našem týmu odborníků a terapeutů nabízíme příležitost na pracovišti detoxikace a hydrocolon terapie.

VIŘÍVKA MIMO PROVOZ

Vážení klienti, velmi se omlouváme, ale v současné době je vířivka mimo provoz z důvodu technické poruchy.

Kalendář akcí

<< Dub 2019 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Nejbližší akce

Poslední novinky

Zasílání novinek

Báječné kurzy plavání dětí od 6 měsíců do 3 let

Plavání kojenců, miminek a batolat probíhá v útulném, moderním prostředí v Praze 6.

Bazén je útulný, pravidelně ošetřovaný a splňuje přísné hygienické normy pro plavání malých dětí.Kurzy vedou akreditované lektorky s mnoha zkušenostmi.

PRO INFORMACE O ZÁPISECH KLIKNĚTE ZDE…

Na kurzech plavání pro nejmenší děti si především hrajeme. Hry, písničky, říkanky a mazlení ve vodě milují děti i rodiče. Dítě se vrací do vodního prostředí, které zná z maminčina bříška.
Plavání kojenců je velmi prospěšná a krásná činnost. Dítko velmi intenzivně vnímá přítomnost rodiče a ví, že se na něj může plně spolehnout. Tyto pocity, podporované těsným tělesným kontaktem, vytvářejí pevný vztah důvěry a respektu.
Naše plavání kojenců v Praze 6 je ideální především pro rodiče žijící v blízkosti centra Cordeus.
web_shutterstock_107652272 (1)1762

Díky plavání kojenců v Praze budou děti vodu milovat

Děti se přirozenou a hravou formou postupně učí  základním plaveckým dovednostem, které musí zvládnout  každý, kdo se chce naučit plavat. Naučí se splývat v poloze na  zádech i na bříšku, vydechovat do vody, skákat, s úsměvem se  potápět a orientovat pod vodou. Především však získají cit pro  vodu, který je důležitý pro samotný pohyb ve vodě a  nezbytným předpokladem pro pozdější výuku plavání. Plavání kojenců Praha není pro děti nijak náročně a bude je určitě bavit!

Zdravý a  přirozený vývoj dítěte je jedním z hlavních cílů plavání.  Děti při pobytu ve vodě uvolňují přetížené svaly a používají  svalové skupiny, které běžně nezapojují. 

Kde najdete plavání kojenců Praha?

Plaveme v hezkém, moderním prostředí, ve 4. patře centra Cordeus.

Bazén je útulný a splňuje všechny hygienické normy. Plaveme v čisté a příjemně teplé vodě, která je vytemperována  až na 30°C, upravena ozonizací a  částečnou chlorací.

Při  výuce je možné využít i vířivou vanu o teplotě vody 36 – 37°C,  na kterou se děti obvykle těší nejvíce. Samozřejmostí je  prakticky vybavená aklimatizační místnost, sloužící   k přebalení a nakrmení dětí, odpočinku, hře a vzájemné  výměně zkušeností.

Posilnit se můžete ve Fresh Cantině Cordeus s dětským koutkem a krásnou letní terasou.

bazén Cordeus

bazén Cordeus

TIP

Některé zdravotní  pojišťovny již pochopily význam kojeneckého plavání a  poskytují rodičům příspěvek na uhrazení kurzovného plavání plavání kojenců v Praze.

Význam plavání kojenců s rodiči

Plavání rodičů s dětmi je jediná vhodná pohybová aktivita pro děti již od šestinedělí (domácí  vaničkování). Kurzy plavání kojenců pomáhají v psychomotorickém vývoji batolat, kojenců i  starších dětí. Podporují zdraví, otužování, dýchání, podpůrný aparát, trávení a  spánek dítěte.

Výzkumy prokázaly, že pobyt malých dětí ve vodě stimuluje koncentraci, pozornost a vnímací schopnosti. Mimo zdravotní aspekty  utužuje vztah a důvěru dítěte k rodiči.

Co přináší společné plavání rodičů s dítětem?

 • prohloubení vzájemného porozumění a citové vazby  mezi rodičem a dítětem
 • fyzické otužení organismu – plaváčci jsou v  porovnání s dětmi, které neplavou prokazatelně otužilejší a zdravější
 • podporu psychomotorického vývoje
 • rozvoj rovnováhy, koordinace pohybů a orientačních  schopností dítěte
 • význam pro záchranu života – pokud dítě, které  pravidelně plave, spadne do vody, reaguje  většinou klidně a nenastává šoková reakce
 • zpestření denního režimu rodičů i dětí
 • podporu trávení a spánku dítěte
 • přípravu na vstup do kolektivu – děti si postupně a nenásilně zvykají na kolektiv dětí a lidí kolem  sebe
 • dítě se učí spolupracovat, soustředit, je bystřejší
 • kojeneckým „plaváním“ dosahujeme v kombinaci s rehabilitací velmi dobrých výsledků i  při léčení tělesně postižených miminek s lehkými odchylkami neuropsychického vývoje  nebo lehkými mozkovými dysfunkcemi  či s chronickým onemocněním horních cest  dýchacích

Kdy začít s plaváním kojenců a proč?

S plaváním kojenců je nejlepší začít hned od narození (domácí vaničkování), kdy je dítě na vodu přirozeně adaptováno a nemá z ní  strach. Voda děťátko nadlehčuje, to se daleko snadněji pohybuje a lépe rozvíjí. Rodiče  získají včas cenné informace o správné manipulaci s dítětem a jeho psychomotorickém  vývoji.

V případě, že nemáte možnost domácího vaničkování, je ideální začínat s plaváním kolem 6. měsíce. V prvním roce dítě prochází nejbouřlivějším vývojem.

První dny, týdny, měsíce a roky  života jsou nejdůležitějším obdobím v životě člověka, kdy se formuje základ citů, vztahů a  návyků.

Chvíle strávené s dětmi jsou ty nejpříjemnější. Dětská radost a smích jsou pro rodiče tou největší odměnou. V našich kurzech prožijete se svými miminky příjemné chvíle strávené hraním a učením se ve vodním prostředí.

V každé lekci si  hravou formou děti zacvičí, zadovádí a učí se novým věcem a plaveckým dovednostem. Hlavním cílem kurzů je vybudovat u kojenců, batolat a předškoláků kladný vztah k vodě, naučit se formou her potápět,  skákat do vody a základy plavání. Pohyb ve vodě je  doprovázen  říkankami, básničkami a písničkami, které  děti i rodiče motivují k lepším plaveckým výkonům.

 Kdy otevíráme kurzy plavání kojenců Praha 6

 • podzimní (září – prosinec)
 • zimní (leden – březen)
 • jarní (duben – červen)
 • letní prázdninové (červenec – srpen)

Zápisy do kurzů probíhají minimálně 2 měsíce před zahájením dalšího kurzu. Vzhledem k vysokému zájmu doporučujeme přijít s dostatečným předstihem…

web_shutterstock_133739033 (1)41

Plavání kojenců, plavání miminek, plavání batolat, plavání předškolních dětí

Jak udržujeme vodu v bazénu, aby byla pro miminka příjemná a bezpečná?

Partnerský web emimino.cz