PŘIJMEME RECEPČNÍ

Do našeho týmu přijmeme recepční . Více informací na srytr@cordeus.cz

VOLNÁ PRACOVNÍ POZICE – PRACOVIŠTĚ DETOXIKACE

Máte hlubší zkušenosti z oblasti detoxikace, je téma očisty těla vaší vášní, chtěli byste se stát součástí našeho skvělého týmu v centru trvalého zdraví Cordeus a rozvíjet své poslání a odbornost? Baví vás inspirovat druhé a pomáhat jim při detoxikaci? V našem týmu odborníků a terapeutů nabízíme příležitost na pracovišti detoxikace a hydrocolon terapie.

Kalendář akcí

<< Kvě 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Nejbližší akce

Poslední novinky

Zasílání novinek

Novinky a kalendář akcí na Váš email

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Jak se o sebe dle tradiční čínské medicíny postarat v zimě?

Dle čínské medicíny náleží období zimy elementu vody.

Ledviny a močový měchýř tvoří jinový a jangový aspekt tohoto elementu.

V zimě má vše tendenci utichnout, stáhnout se dovnitř a vnořit se do tmy. Je to čas, kdy je třeba tolik nespěchat a zastavit se. Věnovat více času sami sobě, dát si teplý čaj, konečně dočíst dlouho rozečtenou knihu nebo posedět s přáteli u sklenky svařeného vína.
Ledviny, především jangový aspekt ledvin jenž představuje čchi (životní energii) a teplo, hrají významnou roli v odolnosti organismu v zimním období. Máme-li tuto oblast oslabenou, může se to projevovat ranními bolestmi zad, silnou duševní vyčerpaností, zvýšenou citlivostí na chlad, oslabením libida, apod. Oslabené ledviny mohou mít vliv i na psychiku a přerůst až v agresi nebo depresi.

Bioklimatický faktor chladu

Vnitřní dispozicí pro vniknutí chladu do těla je nedostatek čchi nebo jangu, jinými slovy oslabená imunita. Čchi a teplo představují obranu proti vnitřnímu chladu. Jejich produkci zajišťuje pohyb a výživa, přičemž nedostatek pohybu lze poměrně dobře vykompenzovat správnou výživou.
Chlad proniká do organismu nohama a spodní částí zad. Dostatek jangu a čchi si můžeme zajistit neutrální a zahřívací stravou.

Všechny ryby a plody moře patří elementu vody a jsou spíše zahřívající, sladkovodní ryby jsou neutrální.

Jak posílit energii ledvin?

Udržovat své tělo i ducha v dobré kondici po celý rok vyžaduje určitou sebe disciplínu. V čínské medicíně je velký důraz kladen na prevenci a kultivování vlastní čchi pravidelným cvičením čchi-kungu, taj-čchi apod. Je to něco, k čemu si cestu v našich podmínkách musí najít každý sám.

Cvičením čchi-kungu nebo taj-čchi můžete kultivovat svou životní energii Čchi.

Cvičením čchi-kungu nebo taj-čchi můžete kultivovat svou životní energii Čchi.

Můžete mít štěstí na lidi kolem sebe, ale pokud nejste připraveni ve svém životě něco změnit, možná si jich ani nevšimnete. Nebo můžete najít spřízněnou duši ve svém nejbližším okolí, ale to zpravidla nefunguje.

Většinou je třeba sebrat odvahu překročit své domnělé hranice.

Jít na seminář, přednášku, masáž nebo začít pravidelně cvičit. Podstatné je vědět, co chci ve svém životě změnit, co si přeji ponechat a co už ne. Máte-li toto ujasněné nemůžete se příliš mýlit. Napoprvé možná nenajdete přesně to, co Vám vyhovuje nebo toho, kdo Vám vyhovuje, ale vytrváte-li, určitě se objeví.
Tento přístup k životu odvaha, důvěra a vytrvalost je přesně to, co posiluje energii ledvin.

Za všechno nemůžou ledviny…

Ledviny nemusí být primární příčinou rozkolísaného zdraví v zimním období. Důvodem se může stát nedoléčené virové onemocnění, kde bývají ve hře jiné orgány např. tenké střevo a slezina, které úzce souvisejí s imunitou. V takovém případě je třeba se pídit po příčině a nezůstat jen u potlačování symptomů projevujících se v tomto období.

Když neřešíme tzv. kořen problému, ztrácí tělo svou přirozenou schopnost se vypořádat s nárazovými situacemi vnějšího charakteru, kdy je např. vystaveno náročnějším klimatickým podmínkám nebo vnitřního charakteru, když řešíme osobní problémy.
Málokdo je tak vnímavý vůči svému tělu a má dostatek vědomostí, aby si v případě potíží dokázal poradit sám. Tady bych doporučil obrátit se na specialistu, který se zabývá čínskou medicínou a zkusit akupunkturu nebo shiatsu.

Přeji pohodové zimní období bez přílišných karambolů na zdraví a v lásce.

Robert Macháček, terapeut Shiatsu Cordeus

Robert Macháček - Shiatsu

Robert Macháček

Vyzkoušejte Shiatsu přímo v Cordeusu